T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MARDİN / KIZILTEPE - Cumhuriyet Ortaokulu

Duyurular

Kas

BU HAFTANIN EN TEMİZ SINIFI 8A SINIFI SEÇİLMİŞTİR.ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİNİ TEBRİK EDİYORUZ.

Kas

KÜTÜPHANE AÇILIŞIMIZA KATILARAK BİZİ YANLIZ BIRAKMAYAN VELİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Kas

HAFTANIN EN TEMİZ SINIFI YARIN AÇIKLANACAK.ÖĞRENCİLERİMİZE DUYURULUR

Kas

Okulumuz öğrencilerine devamsızlık konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz, son  haftalarda devamsız öğrenci sayımız azaldı.TEŞEKKÜR EDERİZ

Kas

YARIN SAAT 10:00DA YAPILACAK OLAN KÜTÜPHANE AÇILIŞIMIZA TÜM VELİLERİMİZ DAVETLİDİR

Kas

Yıllık planlara uygun olarak 1. dönem 1. yazılıları kısa zaman içinde başlayacaktır. Bu nedenle tüm öğretmenlerimizin İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince yazılı tarihlerini bir hafta önceden e-okula girmeleri gerekmektedir.

Kas

MEB öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı

MEB öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı

ADAYLIK KALDIRMA SINAVI 9 ARALIKTA

MEB Merkezi Sistem Sınav Yönergesi hükümleri ile MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri ve 2018/Pr Nu:16 No’lu protokole göre hazırlanmış olan Adaylık Kaldırma Sınavı 09 Aralık 2018 Pazar Günü Saat: 10.00’da 81 il merkezinde yazılı olarak tek oturumda yapılacak. Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların sınav ücretlerini yatırmaları hâlinde başvuruları alınmaksızın giriş belgeleri düzenlenerek sınava alınacaklar.

 

Adaylık Kaldırma Sınav Takvimi kapsamında adaylar 09/11/2018 – 21/11/2018 tarihleri arasında sınav ücretlerini yatırabilecekler. 09/12/2018 Pazar Günü Saat: 10:00 da yapılacak olan sözleşmeli öğretmen adaylık kaldırma sınav sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 15 (on beş) iş günü içinde ilan edilecek.

Kas

KAPSAYICI EĞİTİME KATILAN VE TAMAMLAYAN OKUL YÖNETİCİLERİNİN AŞAĞIDA LİNKİ VERİLEN FORMU 23 KASIM 2018 TARİHİNE KADAR DOLDURMALARI ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

 

Kas

Öğrencilerimize ve Velilerimize Duyurulur(Sınavlar HAkkında)

 

Sınav haftaları başlamış olup, geçerli mazareti olan öğrencilerimiz raporlarını  5 gün içersinde okul idaresine teslim etmeleri, ve velilerin sınava daha sonra girebilmeleri için dilekçe vermeleri gerekmektedir. Geçerli mazareti olmayan öğrencilerimiz sınava daha sonradan alınmayacaktır. Duyurulur

Kas

"Atık pil toplama kampanyası başlıyor..."

Sevgili Çocuklar... Değerli Veliler... Etrafınızdan toplayacağınız atık pilleri lütfen okulumuza ulaştırınız... Böylece hep birlikte doğayı korumaya katkı sağlayabilirsiniz...

Kas

Öğretmenler haftada en fazla kaç saat derse girebilirler?

Öğretmenler haftada en fazla kaç saat derse girebilirler?

Öğretmenler haftada en fazla 40 saat mi ders okutabilirler, kulüp çalışmaları 40 saatlik ek ders süresine dahil midir, haftalık 6 saat egzersiz çalışması yapan öğretmenlerin ders yükü nasıl hesaplanmalıdır, İYEP haftalık 40 saat kapsamında mıdır gibi sorular son dönemde çokça sorulurken Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin haftalık okutacakları en fazla ders saati hakkında bir açıklama yaptı.

 

ÖĞRETMENLERİN DERS YÜKÜ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ek ders görüş yazısı gönderildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 30.10.2018 tarihinde MEB’e gönderilen yazıda eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin alanları itibarıyla aylık ve ek ders ücreti karşılığında okutmakla yükümlü oldukları haftalık ders saati sayısının belirlenmesinde, ders dışı eğitim çalışmaları ile çocuk kulüplerinde yapılan eğitimin de dikkate alınıp alınamayacağına ilişkin görüş istenmişti.

 

EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR

MEB tarafından verilen görüş yazısı cevabında Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin aylık ve ek ders ücreti karşılığında okutacakları veya okutmuş sayılacakları haftalık ders saatlerinin sayısı, ders görevi alacakların nitelikleri ve benzeri diğer hususların Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda belirlenmiş olduğu hatırlatıldı. Bakanlık açıklamasında;

 

“Söz konusu Kararın 5’inci ve 6’ncı maddelerinde öğretmenlerin alanları itibarıyla rutin müfredat kapsamında aylık ve ek ders ücreti karşılığında haftada kaç saate kadar ders okutabilecekleri belirlenmiş; Kararın ilgili diğer hükümlerinde ise öğretmenlerin rutin müfredat kapsamı dışında yerine getirdikleri hangi görevlerine bağlı olarak haftada/ayda kaç saate kadar ders görevi alabilecekleri ve karşılığında kaç saate kadar ek ders ücretinden yararlanabilecekleri düzenlenmiştir.”

Kas

YAĞMURLU HAVALARDA VELİLERİMİZİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN KURALLAR

 

1.Yağışlı havalarda bahçe duvarı, ağaç, pota vb. alanlarda bulunulmamalı

 

2.Teneffüsler de mecburi ihtiyaç dışında açık alana çıkılmayacağı çocuklara hatırlatılmalı,

 

3. Okul içine açık şemsiyelerle kesinlikle girilmemeli


4.Yağışlı zamanlarda okul çıkış zili çalmadan öğrencilerini almak için gelen veliler (anne, baba) en az 5 en fazla 10 dakika önce içeri alınacaktır. Öğrencilerini sınıflarından alacak veliler mutlaka izin alarak öğrencilerini almalı, anne baba dışında bir yakını geldi ise öğrenciyi teslim almak için zilin çalmasını beklemeli,


5. Koridorlarda beklenmemeli,  süre koridor meşgul edilmemeli

 

6.Okul içerisine kesinlikle araç ile girilmemeli.

 

7. Bina içinde izdiham oluşturulmamalı ve merdivenlerde öğrencilerin giriş çıkışına öncelik tanınmalı çocuğunu alan veliler orta merdivenleri kullanarak çıkış yapmalıdır.

 

8. Bir öğrenci için sadece bir veli okul içine giriş yapmalı ve okul içinde oluşabilecek kalabalık önlenmelidir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 

*Çocuklarınız ile mutlaka okul dışında buluşacağınız bekleme noktaları oluşturunuz.

*Çocuğunuzu erken alacaksanız mutlaka okula kendiniz geliniz. Abla, abi, 

komşu, dayı vs. çocuğunuz bu kişilere zil çalmadan önce teslim edilemeyecektir.

*Giriş çıkışlarda güvenliğe yardımcı olunuz, hiçbir konuda ısrarcı davranmayınız.

* Unutmayın ki kurallar öncelikle öğrencilerimizin güvenliği içindir.

 

Kas

Açık Öğretim Fakültesi Sınav Görev Yerleri Belli Oldu

Linke ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

 

Kas

MEB ile Yavuz Bingöl Sanat Merkezi arasında ´Müzik Sınıflarının Alt Yapısını Destekleme Kampanyası İşbirliği´ protokolü kapsamında, Türkiye genelinde belirlenen okullara bağlama ve piyano dağıtımı Cevriye Tatış Ortaokulu´nda düzenlenen törenle başladı.

Kas

2018 Kasım Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atama duyuruları

2018-2019 eğitim öğretim yılı norm kadro güncelleme takvimi MEB tarafından geçtiğimiz aylarda açıklanmış ve okullar Ekim ayında norm kadro veri girişlerini son güncel verilere göre yapmıştı. İlçe, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da norm kadro onay işlemleri tamamlandı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri de norm kadro bilgileri kapsamında norm fazlası öğretmen atama duyuruları yayınlamaya başladılar.